zo 29 december om 10:00 uur
Locatie: Kievietkerk
Dhr. Evert Jan Westera in de Kievietkerk te Wassenaar
Te bekijken via www.kerkdienstgemist.nl en ook later terug te kijken.
De liturgie kunt u hier vinden
In het Oecumenisch leesrooster staat voor deze zondag een tekstgedeelte uit het evangelie van Lucas, hoofdstuk 2 de verzen 33 tot en met 40. Een weergave van een ontmoeting die eigenlijk al in vers 22 begint. Een passend gekozen tekstgedeelte, zo direct na de kerst, maar tevens ook een tekstgedeelte waar je of gemakkelijk overheen leest of juist over in discussie kunt raken.
Het vertelt ons iets over de ontmoetingen van Simeon en de profetes Hanna met het kind Jezus en Jozef en Maria. De schrift vertelt ons zeer weinig over deze twee mensen die zomaar uit het niets lijken op te duiken, maar blijkbaar al geruime tijd wachtten op de geboorte van de Messias. Een gebeurtenis die alleen door Lucas wordt vermeld.
Een memorabele ontmoeting moet dat geweest zijn voor Jozef en Maria, die in onze modernere vertalen de “Vader en Moeder” van Jezus genoemd worden, maar wie oudere vertalingen leest merkt op dat daar gekozen is voor de vertaling Jozef en zijn moeder. Deze ontmoeting in de Tempel in Jerusalem vormt een geheel met de voorafgaande geschiedenis rondom de aankondiging en de geboorte van Christus.
Kortom, er is veel te leren en te ontdekken in dit korte tekstgedeelte.
Van harte welkom!